laupäev, 15. detsember 2012
Siin ja praegu
pühapäev, 18. november 2012
Sõlmi juustest lahti pael...
esmaspäev, 12. november 2012
Miks me vajame teadmatust
esmaspäev, 29. oktoober 2012
Maheda kõlaga "halvad asjad"
kolmapäev, 24. oktoober 2012
laupäev, 20. oktoober 2012
Rutiin
Päev sai järsku läbi
ja algas miski järgnev...
kuhu läksin mina
ja et kaadrist puudus Sina
see ei häirinudki mind
enne kui pärast
kui praekartulite vahele
uputasin end pseudoprobleemidesse
ja õllesse
ja kuulasin mustade meeste bluusi
sest klaaskuubikus ennast
ei väljenda
luule ei sünni terasbetoonist
ümbritsetuna
Kellele ma pean ärkamiseks andma
3 tilka verd?
18.10.12
neljapäev, 27. september 2012
kõige lõpus on ...
esmaspäev, 10. september 2012
Külm, kuid ometi soe - Viru folk 2012
Pole vaja palju mõelda, miks me tantsime ja laulame. Selles on jõudu ja väge, mis paneb häid emotsioone toovad endorfiinid möllama. Lusti, toetatuse tunnet, oma kultuuri ja kogukonda kuuluvust. Üks parimaid võimalusi toimivaid ühiskondi kottida, on keelata nende oma kultuur.
Meeldejäävamad kontserdid on sel aastal mu jaoks päikseline Gjangsta laupäeva helges ilmas, Jaagup Kreemi& Co Juhan Viidingu laulude kava, kanadalanna Melanie Dekker ning Käsmu rahvamajas esinud Tallinna noortest koolipoistest koosnev Wigla. Naine vahtrasiirupimaalt, (kel vist igapäevaselt lähedasemad suhted Taaniga), oli väga sobiv artist lõpetama pikka laupäevast kontserdikava. Lihtne ja siiras Melanie oli pingutamata suuteline publikuga spontaanselt suhtlema. Hindan alati neid artiste, kes seda spontaanselt ja soojalt suudavad teha. Laulude looja ja esitaja akustilisel kitarril, (kontra)bassi ning elektrikitarriga saatebänd, kes vahel tausta ja vahel kaasa laulis- see trio pani minu jahedas augustiõhtus lava ette puusa nõksutama.
teisipäev, 21. august 2012
esmaspäev, 20. august 2012
Leidsin internetist ilu:
ärkas tuhast
Nüüd ma mõistan
lapsemeelsust puhast
ja miks on nõnda
rabe-toored noored
ja vanadelt miks
pudenevad koored
Nägin tuld ja mõistsin
ühte äkki...
et uskuda ei tasu
merenäkki,
kes ennustades keerab
kümme käkki
ja ise voogudesse vajub
miks ühtäkki
Nägin tuld ja nüüd on
ükstapuha,
kas jaaniussid valgustavad
luha
või on see ümmargune
täis ja punnis kuu
või latern, mida hoiab
pihlapuu
Nägin tuld ja korraga
on selge,
miks loojas õhtu on,
kuid hommik helge
ja miks on maailm
vahetamas telge
ja inimsugu kartmas
oma pelge
Nägin tuld ja fööniks
ärkas tuhast
Iga päev nüüd tõusen
samast kohast
Ääs ahas maha jääb,
soe, suline -
ja mina lendan, süda
suur ja tuline
Mari Lauk
teisipäev, 14. august 2012
Mees, millal Sa viimati....
...laulsid? Vilistades lulli lõid nagu Jako sellessamases videos? Duši all, lõkke ääres kitarri saatel, ülesaali valsikaare ajal, ümisesid midagi auto kallal nokitsedes või siis köögis kokates?
kolmapäev, 8. august 2012
tule lähme
jookseme amokki
sulgeme ristikujulisest nupust failiaknad
tirime juhtme seinast välja
kaome kuubikutest, koridoridest ja kaubanduskeskustest
paduvihmas ja lõõskavas päikeses
põlispuude all ja kaelast saadik vees
kuni meil jalad rakkus ja käed kuumavad
ning on suud mustikasõõrised
kuniks veel on seda suve
kolmapäev, 25. juuli 2012
Parlevuuu fransee ?!?
Flight of the conchords* on Uus- Meremaalt pärit komöödiabänd, kes duona maailmakuulsad. Saateid on neil olnud BBC raadios ja HBO telekanalis, osalised on tüübid ka Simpsonite multika episoodis. Kiiksuga huumorisoon on nende peamine leivanumber. Seekord on keeleoskuse teemal mõnus retrostiilis chillout muusikaks ja pildiks saanud :).
* Concord on lennukimark, kuid conchord sõnamäng. On olemas laul "Flight of the bumblebee" ning sellest tuletatuna on pandud akordid (chords) lendama nagu lennukid.
kolmapäev, 11. juuli 2012
Vestlused alasti naistega
reede, 29. juuni 2012
pühapäev, 17. juuni 2012
Huilgan sinu järele
Ilma, et video häiriks, kuuleb lugu siit.
kolmapäev, 6. juuni 2012
pühapäev, 3. juuni 2012
neljapäev, 31. mai 2012
About Hornby
Kuidas kirjanikud seda teevad? Kas enne on prototüüp- inimesed ja seejärel valdkond või olukord, millest nad tahavad kirjutada ? Kust tekib tõetruu dialoog?
Nick Hornby raamatust "Top 5. Elu edetabelid" (High Fidelity, 1995) on kujunenud minu nn safe book, mida võtan kaasa pikematele reisidele või loen siis, kui tuju juhtub olema närb. Üks-kõik kuskohast seda avada, iga kord avab selle lugemine mingi uue konteksti, mis on varem varjatuks jäänud. Dialoogid on teravmeelsed ning pikitud tegelaste pideva sisekaemusliku eneseanalüüsiga. Ka kõige viimasena loetud "Julia, alasti" (Juliet, naked; 2009) sisaldab kontekstina palju viiteid populaarkultuurist ning on seetõttu ühiskonnaga, kus inimested sageli otsustavad teiste üle nende kultuuritarbimise harjumuste põhjal, kaasaskäiv. Hornby on ise melomaan. Samas kui "Elu edetabelites" tundus peategelasest plaadipoe omanik oma melomaania-hobiga aktsepteeritud ning areneb edasi, siis Alasti Juulias keerab kirjanik taolisele fänlusele mitmekordselt vindi peale. Üks peategelastest, Duncan, tegeleb kirglikult ühe ammu kadunud artisti loomingu analüüsimise ja tõlgendamisega, kuid leiab peagi, et on tänu sellele eluvõõras, suhetes ebakindel ning teose lõpuks vist ka üks suurimaid kaotajaid.
Hornby armastab tegelikult kõiki oma karaktereid. Olgugi et nad on vahel väiklased, ennasttäis, oma eluga segaduses, sarkastilised ja enesekesksed. Nad on kõik päris reaalsed inimesed, sarnaselt kujutame neid ette oma perekondades või lähisuhetes. Hornby on nagu suure perekonnaga isa, kes hoolimata omaenda pidevast torinast ning võsukeste ebatäiuslikkusest ja kohatisest tüütusest, suudab neid siiski tingimusteta armastada. See on üks aspekt, milles Hornby mind ääretult võlub. Sellises veidi tahumata inimlikkuses, kus on samas piisavalt aktsepteerimist ja realistlikku armastust.
R.I.P piletitapeedile
Kas mäletad seda magusat kibedust, kui midagi, mis on juba tükk aega olnud ja osakene Sinust, saab ükskord otsa? Seda tunnet, et selle aeg on läbi, kuid millegi uue aeg pole veel käes. Selline kergelt ebamugav vahepealne olek. On kahju aga mitte enam liiga palju, sest ma tean, et tuleb uus ja teistmoodi. Nostalgiline tunne siiski.
Seoses toas algava remondiga võtsin maha oma 10 aastat täienenud "tapeedi" kõiksugu ürituste ja kohtade- reiside piletitest, kus olen selle aja jooksul käinud.
neljapäev, 24. mai 2012
kolmapäev, 23. mai 2012
?!?
"Kusagil maatriksis on vist programmeerimisviga..."
:)!
teisipäev, 15. mai 2012
Olen igavik tärkavas kevades
Mul on tunne, et ma olen seda lugu kuulnud, 2 aastat tagasi lõkke ääres tibuvihmases augustiõhtus Elva mändide all :). Ja see sobib suurepäraselt aega, kus teeäärtes ja parkides nurmenukud kolletavad ja tooming õitseb. Indrek, ma loodan, et Sa saad Suureks ja Su muusika levib!
teisipäev, 8. mai 2012
Härra kurbusele
Härra Kurbus,
las ma ehitan teile aia
õitsvate nartsissidega
ja väikese valge majaga
kirsipõõsaga aianurgas
et te saaksite vaadata roheliste aialippide vahelt
kuidas pühapäevahommikuti
tulevad naabrilapsed teile pannkooke sööma
sest köögis askeldab pika undrukuga paljasjalgne naine
ja te ei pea nutma oma nähtamatud pisaraid
oma arme(u)tu üksilduse pärast
paplite õitsemise aegu
7.05.2012
pühapäev, 6. mai 2012
vabalinn Christiania
Muusika ja kahehäälne laul jäid mind saatma kauaks kui astusin lahkudes läbi sildi alt "You are now entering EU".
Love, peace and happiness!
laupäev, 28. aprill 2012
rokenroll
pühapäev, 22. aprill 2012
Cabo da Roca, Portugal
Minu Lissabon: top 5
See on üks Lissaboni vanemaid linnajagusid, mille kitsaid tänavaid ääristavad tihedalt kokku surutud heledates soojades toonides värvitud majad. Järsud ja kitsad tänavad ning trepimademed, viivad kord mäest alla, kord ülesse ning äraeksimine on suhteliselt lihtne. Vaated on maalilised ning romantilised, kirikud, nööridel kuivav pesu, siin-seal siseõued ning palju väikseid istumiskohtasid või poekesi. Miradouro`d (vaateplatvormil), mille terassil saab kohvi või kerget napsu tarvitades jõe poolejäävat linnavaadet nautida. Alfamas asub ka kõige rohkem fado-majasid, kus Portugali muusikastiili elavat esitust nautida. Fado on aga niivõrd eriline nähtus iseenesest, et vajab pikemat tutvustamist.
2. Sintra. Serra de Sintra paleed, kirikud, Sintra vanalinn ja paleede pargid. Lähemalt leiab siit:
http://piparmynditee.blogspot.com/2012/04/reisielamusi-kevadisest-portugalist.html
3. Tramm nr 28 & linnajagude vahelised liftid
Lihtsaim viis seitsmel künkal paiknevat süda- Lissaboni avastada on võtta ette sõit linna sümboliks saanud vanaaegse kollase trammiga. Puidust sisustusega tramm nr 28 on kahtlemata üks populaarsemaid turistiatraktsioone ning ka ainus ühistranspordivahend alfamalastele. Kergel kolinal tõttab see kitsastel tänavatel kiirustades mäest ülesse ning alla ning ühendab omavahel Alfama, Baixa, Chiado, Bairro Alto, Graca ja Estrela kvartaleid.
Elevador Santa Justa on tänavatõstuk, mis ühendab omavahel Baixa ja Bairro Alto linnajagu. 32-meetrine tõus on võimalik läbida kas taolise lifti, kondimootori või siis meie kasutatud tasuta metroo elevaatori abil. Rauast valmistatud ning samast materjalist kaunistustega tõstuk ehitati eelmise sajandi vahetuse paiku Gustav Eiffeli õpipoisi Du Ponsard`i kavandite järgi. Vanalinna piirkonnas leidub veel köisraudtee põhimõttel tänavatõstukeid - väiksed kollased trammilaadsed vagunid veavad teid ülesse või alla. Lõbus :)!
4. Oceanario
5. Pasteis de Belem ( + galao)
Palju muna sisaldavad lehttaignast keedukreemiga küpsetised viivad keele alla ka saiakestepõlguril. Eriti maitsvad on nad teeklaasis serveeritud piimakohviga, mille nimi on galao. Tavaliselt joovad portugaallased oma kohvi nagu ka teised lõunarahvad imepisikesest tassist väga kange espressona. Kohvi tellides tasub seega alati täpsustada, mida kohvi all silmas peate.
Vaid ühe asja eest tuleks väga külalislahkeid ja sõbralikke portgaallasi nahutada - kingaparadiisides, kus hulga imelisi ja värvilisi mudeleid, lõpevad suurused 40-ga. Samuti ka kleidipoed on orienteerunud ennast enamasti lõunamaistele suurustele ning ilusad erksad mudelid mulle selga ei mahtunud. München, mille kaudu koju lendasime, osutus see-eest aga täielikuks kingaparadiisiks ja selle suve uued kingapaarid on ostetud :)!
laupäev, 21. aprill 2012
Sintra - reisielamusi kevadisest Portugalist
Palacio de Pena - ekstravagantseim näidis "arhitektuuriimedest"
Sintra (http://parquesdesintra.pt) on pisike mägilinnake ning sama nime kannab ka seda ümbritsev regioon Lissaboni lähistel, kus asub nii looduspark kui mitmed kunagised kuningate suveresidentsid. Paleed mida külastasime olid kahtlemata vaatamist väärt. Ekstravagantseim neist kõrgemail mäetipul asub Palacio da Pena, mis segu erinevatest arhitektuuristiilidest, mille ehitamist vedas kuninganna Maria II abikaasa Ferdinand. Monserrate palee, mis on 18. saj rikaste brittide ülesehitatud, on üks kaunimaid, mida varem olen näinud. Reisikaaslase sõnul isegi nii kaunis, et selles võiks isegi abiellumise peale mõelda. Monserrate aed sisaldas lähistroopilisi puid ja põõsaid üle kogu maailma. Mauride kindlus ja Palacio Nacional de Pena jäid seekord ajapuudusel külastamata.
Paleed paleedeks, aga nende ümber asuvad aiad, mille ülesehitamisel on paleede endised asukad küllalt palju vaeva näinud, erinevad päris palju põhja-euroopalikust lossiaedadest, kus kõik on joonlauaga planeeritud, pügatud ning klassikalisi pinke mööda sirgjoont laotud.
neljapäev, 12. aprill 2012
Portugali "bluus" ehk reisimise tagajärg
Ana Moura, "I belong to Fado"
Sõnad ja viis Jorge Fernando, inglisekeelne tõlge siit.
I belong to Fado
I know that my soul
nestled within me
It took my voice in its hands
It fluttered in my chest and made itself heard through my voice
And I closed my sad eyes because
I desired nothing but to sing
And a voice sings to me sotto voce:
And a voice charms me with these words sotto voce:
"I have the
fado in my soul/ I belong to the fado"
"I am a fadista"
I know that my
being abandons itself
to the banks of the sea
where the singing seizes in its lap
all the souls by the words of an only fado
And I attached myself onto my voice
Like a guitar is attached to the thrilling of its chords
And a voice sings to me sotto voce :
And a voice charms me with these words sotto voce:
"I have the
fado in my soul"
"I am a fadista"
Lissabon
tagahoovides kõhnaksed kassid
kivisteil tänavail õhtune tramm
kusagilt kostab
fado
justnagu
õhtune õhetus su
päikesest põlenud põskedel
linn mis tuulest ja päikesest
igatsuse tänaval
pühapäev, 1. aprill 2012
Kuidas tüdrukud õitsema lähevad?
Ootus...
esmaspäev, 19. märts 2012
Sarkastiline Jaak Valge
pühapäev, 18. märts 2012
Kui nafta otsa saab ehk 3 reisiraamatu-soovitust
Mele Pesti, "Mate ja miljon mahla", lk 199
Selleks, et end harjumuspärasest elust aastaks lahti rebida läks perekond Raudnaskidel tarvis lisaks tahtmisele ligikaudu 22 400 eurot, hulga eeltööd internetis ning portaali couch surfing. Meieni jõuab nende aasta jooksul kogetu nii teksti kui põnevate piltide abil raamatust "Samba, sake ja tšillikaun" või siis blogist. Veidi rohkem kui kolmsada lehekülgi sisaldavad väikse lapsega reisiva noore perekonna reisielamusi, portreesid kohatud võõrustajatest ning retsepte maailma erinevatest paigust: Brasiilia, Argentina, Tšiili, Austraalia, Samoa, Malaisia, Tai, Vietnam, Hongkong ja Hiina, Jaapan. Fotod on hea kvaliteediga, retseptid illustreeritud toidupiltidega ning kogu reisikirja stiil jutustav, kirjeldav ja väga positiivne. Analüüsi siit ei leia, pigem selline elamuste ja toredate lugude jagamine.
Veidi erinevat lähenemist on kasutanud Mele Pesti ja Kristjan Hansen, kelle 9-kuine rännak Lõuna- Ameerikas, on realiseerunud kaante vahele raamatus "Mate ja miljon mahla". Piltide asemel on väiksed joonistused. Stiililt blogilik ning reisijuttude ridade vahelt terendab sõbralikult siit- sealt autorite enda elufilosoofiat ja kultuuritarbimist. Analüütilisem ning elavamate võrdlustega. Lisaks mõned kohalikud filmi ja muusikasoovitused, muusikat leiab ka nende blogist siit. Raamatut lõpetav essee "reisimisest kui tillukesest revolutsioonist", pakub pinget inimestele, kes naudivad pidevat maailma mõtestamist ja ümbermõtestamist. Vaheldumisi kirjutavad reisisellid on maad mõõtnud Argentiinas, Paraguiais, Boliivias, Tšiilis ja Brasiilias.
Kui kaks eelnevat teost pigem kirjeldasid reisisellide isiklikke elamusi, siis reisijuhima tiitli neist kolmest saab anda Liis Kängsepa "Brasiilia - kired ja kontrastid" raamatule. Muidugi aitab kaasa see, et keskendutakse ühele riigile, kus autor on mõnda aega ka ise elanud. Nii see kogemus, kui Liisi tundlik ajakirjanikusilm ja kirjasulg, muudavad lugemise vägagi sujuvaks ja nauditavaks. Lisaks autori enda fotodele on siin kasutatud Corbis/ Scanpics pilte ja rohkem kirjeldatakse kultuurilist ning ajaloolist tausta, lisaks siin- seal ka juhiseid turistile kuidas antud kandis hakkama saada (mõnes kandis ka kuidas paljaks varastamata jääda). Kahtlemata jääb 176 lehekülge liiga napiks, et kogu 8 miljoni ruutkilomeetri suurust Brasiiliat kirjeldada, aga inspireeriva teretutvuse saab sõlmitud.
neljapäev, 8. märts 2012
Operetiviise....
Sõbrad, kes tuleb minuga Estoniasse???
neljapäev, 1. märts 2012
Inimese ja maailma hing, taevas ja põrgu, armastuse ilu ja valu. Tanguedia Quintet ja Angelika Klas Tartus
Väga värske ja ehe kontsertelamus!
Daniel Binelli / Horacio Ferrer Tango Querido
Armastatud tango - aga miks armastame tangot? Sest selles laulus on inimese ja maailma hing, selles laulus on taevas ja põrgu, armastuse ilu ja valu. Tango, sinuga elan, suren ja armastan."
( kontserti tutvustav tekst veebis).
"Tango quirido" nime kannab Tanguedia Quinteti ja Angelika Klasi teine helikandja.
http://www.myspace.com/tanguediaquintet
Ma tahan tahan tahan õppida tantsima Argentina tangot!
teisipäev, 21. veebruar 2012
neljapäev, 16. veebruar 2012
mõlema numbri vahetumine ehk...miskit paha pole ütelda :)
Ärge laske kvaliteedil end häirida - nii seade, viis kui sõnad väärivad taasesitamist!
esmaspäev, 6. veebruar 2012
Parim näitleja linnas/ Illusioonimeistrid
Kuivõrd kirjutab autor ennast, enda elukogemust ja maailmatajumise viisi teksti, ridade vahele tundsin teravalt veetes Lii Undi indiapäevikutes "Parim näitleja linnas"(2007) ja "Illusioonimeistrid" (2009). Keeruline ja kohati isegi "pühaduseteotus" tundub anda mingitki hinnagut ühe inimese vaimsete otsingute ja leina peegeldusele, milles on nii palju temast endast. Aga kuna raamatu kirjutamisega on see osa tema protsessist, siis siin olen mina osa omaenda protsessist.
Väga nauditav on Undi lai silmaring, jutustamise stiil ning oskus märgata väiksemaidki detaile põimides need kaasakiskuvatesse lugudesse. Oma elukogemuse ja küpsuse tõttu ei vaimustu autor kõigest ning laveerib osavalt nii linnas kui pühapaikades ja suhetes teiste inimestega oma teed otsides. Parim näitleja linnas on tempokam ning kultuuride ja religioonihuvilistele huvitavam sissevaade püha linna Varanasi ning mõnegi kohaliku tegelase elusse. Illusioonimeistrid keskendub enam nii autori enda emotsioonidele kui tema majanaabrite lugudele. Ja enam viimasest kui esimesest moodustubki minu jaoks Lii Undi raamatuid läbiv "tekst".
Ühest küljest on autor küllastunud erinevate elutarkustega erinevatest usunditest, ning oskab luua sellest toetussüsteemi omaenda elule, teisalt samal ajal ebakindel iseendas ja isegi kohati ennastpisendavalt negativistlik. Ma ei mõista. Selleks, et teenida jumalaid kahandub inimese Ise sedavõrd hapraks ja ülitundlikuks, usaldamaks kõikvõimalikku müstikat, et on raske eristada neide nähtuste kogemist, mida me oma kultuuris oleme õppinud kuidagi tähistama. Õnne, rahulolu, hirmu, valu... misiganes emotsiooni. Need emotsioonid või kohaloleku hetked on nagu sümbolite semiootiline virvarr, millel ei ole tegelikult enam tähendust. Või hoopis ühe inimese individualistlik mikrouniversum, mille kaardistamiseks peab mõnda aega temaga samas ajas ja ruumis orienteeruma? Uus vaimse olemise diskursus, kus pole tähtis kus Sa oled ja mida Sa tunned, vaid hoopis lihtsalt olemine?
Miski pole valmis ega jääv, kõik on pidevas muundumises. Miski pole kindel. Lii Undi elumängus ei ole õnnelikke lõppe, pole üldse alguseid ega lõppe .... ja kuigi mul oli väga!! huvitav, on mul, kui enda aja ja elukogemuse tekstil, raske sellega leppida.
neljapäev, 2. veebruar 2012
Skandinaavia uuema aja mussi
Selles osas, kus elektrooniline muusika kohtub jazziga, on see taani kollektiiv küll paganama heasti õnnestunud.
Metsaserval väike maja...
Eriti imetabane on mu meelest vanadest akendest ehitatud Stephen ja Lucy Marri kasvuhoone Aucklandis, Uus- Meremaal.
esmaspäev, 23. jaanuar 2012
Noore neiu saladuste laegas ehk "... ei tule iial tagasi..."
Laekas olid:
- mõned pildid seriaalis The Heights mänginud näitlejatest: Zachary Thorne, Jamie Walters ja Cheryl Pollack
- kimp kunstkannikesi
- maavanaema joonistatud lillekaardid, millega mängisime täditütarde ja õega, et igaüks on üks lillesort
- klassikirjand "Millest jutustab klassitahvel", 6 kl (:D ???)
- vigases inglise keeles esikümne üleskirjutus Tartu Raadio saatest Top 20
- minu nägemus ilusaimast peokleidist (joonistatud aastal 1993)
- täispikkuses portree minust 6 kl-s, mille joonistas mu üliandekas pinginaaber, kelle oskust ma väga kadestasin (teksaseelik, retuusid ja.....kollased tennised - hmm hallooo?!??)
- lemmikpoisi koduaadress kirjutatuna roosale paberitükile
- 3 paberilehte lemmikpoisiga peetud musamõistatusest, kus tuleb vastavalt ära arvata ja paberile kirjutada kas loo esitaja, kui on antud pealkiri või pakkuda esitajale mõni tema loo nimi, 5 või 6 kl (me kumbki polnud inglise k grammatikas eriti osavad, see polnud takistus muidugi).
- anonüümkiri põhikooli algusest, põhjustest miks keegi arvab, et ma olen "värdjas toriseja"
- pinginaabri kirjutatud salakeelne kommentaar sellest, et lemmikpoiss mind tunni ajal kogu aeg vaatab
- anonüümkiri lemmikpoisile, kes vastab küsimusele "kas oli hea kuutõbine ja vaimuaigega koos eile tantsida", "Ei olnud". Siiani ei tea, kes selle kirjutas, kust see minu kätte sattus ja mis põhjustel need nimed ära teenisin.
- mõned pildid aiapeost perega, kus ma umbes viie aastane. Issi teeb lõket!
- mõned teatri ja kinopiletid 90ndate algusest
- klassiõe kirjutatud viie poole vihikuleheline lugu "Margiti elukroonika". Tõenäoliselt oli igav ajalootund, sest tegelasteks on peale minu veel Richard (ehk õige nimega Richelieu) ja Oliver Cromwell. Päris humoorikas on abielluda kord ühe ja siis teisega. Ja kokku 8 last saada.
- portreepildid täditütrest, pinginaabrist ja lapsepõlvesõbrannast. Samuti must endast ning noorpõlvepilt emmest (oi kui ilus!)
- 2 südantlõhestavat luuletust sellest, et "Sind ju ei ole" ja "kogu maailma tähed ei saa kunagi sinu omaks"...
- kaks kondoomi (aegunud)
- identifitseerimatud nostalgiaesemed nagu näiteks kuivanud sirelioks ja Tupla paber.
Lisaks loendamatu hulk kassipilte, lõigatud välja kassikalendrist.
Oh seda nostalgilist noorust :)!
reede, 20. jaanuar 2012
neljapäev, 12. jaanuar 2012
Kas Ameerika on olemas?
Sirje Kiini viis uut elu alustama teisel mandril ning seal elama armastuslugu ameerika professoriga, kes on talle ka peamiseks ameerika elu ja kultuuri vahendajaks. Lisaks USA poliitilise maastiku ja ühiskonnaelu jälgimisele kõneleb Kiin pärismaalaste ajaloost ja nende praegusest elust, ameeriklaste kultuurist ja identiteedist, lisaks siia- sinna loodus ja reisikirjeldusi. Ta võrdleb USA-t isuäratava sega- salatiga, kus igal päritolul ja identiteedil on oma eksisteerimine. Tema väitel pole USA ühiskond sugugi nii ühekülgne, kui Euroopas levinud eelarvamused seda kujutavad ning näeb pigem mitmekesisust ja võimalusi leida sobiv igale maitsele. On küllaltki loogiline, et autor võrdleb ka kahes erinevas kultuuris elamist ning leiab erinevusi eluhoiakutes, avatuses ja sõbralikus hoiakus. Eesti kahjuks, mis teha. Osates ka ameerikaliku fun- kultuuriga kohanduda toob ta oma mehe mõtete läbi välja ühe kontsepti, mis küll laskub äärmustesse, kuid vääriks ka siitpoolt maailmamerd sügavamat vaagimist.
"Seda, mida Euroopa elitaarne maitse loeb sügavaks, tõsiseks ja eksistentsiaalseks kunstiks, peavad ameeriklaesd enamasti pigem massohistlikuks emotsionaalseks enesepiinamiseks". lk 129
Mina saab teada oma erilisusest just Teise kogemise kaudu, arvab Sirje Kiin. Viimase peatüki lõpus, pärast dialoogi aastakümmend tagasi ilmunud Jaan Kaplinski raamatuga Ameerikast, jäävad õnneks otsad lahti. Autori sõnul on Ameerikal nii mitu nägu ja loomust, et ükski üldistus ei pea paika. See raamat on Sirje Kiini Ameerika ja tal on piisavalt elu- ja maailma kogemust -nägemust, et seda nii kajastada kui tunnistada.
Et kas siis Ameerika on olemas? Oma silm pole näinud aga tänu kirjadele Madisonist on ettekujutus rikkalikum küll.
teisipäev, 10. jaanuar 2012
Põhjatähest kasti veinini
teisipäev, 3. jaanuar 2012
Better
Regina Spektor on vene juudi päritolu helilooja ja lauljatar, kes praegu elab USA-s. Klassikalise pianisti koolitusega ning suure hääleulatusega omanäoline artist on leidnud endale ka stiilsed ja huvitavad videotegijad, kes täiendavad artisti loomet ning lisavad sellele uusi dimensioone. Näiteid võib tuua veel ka varasematest - mu lemmikud on "Samson" ja "Fidelity". Konkreetne muusikavideo "Better" pärineb aastast 2007 ning päeval, mil see VH1-s ja Youtube`s avaldati, vaadati seda 24 tunni jooksul 100 000 korda.