Ai Wei Wei näitust vaadanud said muuseumis salvestada video enda küsimustega autorile, või vastata kunstniku küsimustele ning kõik see on online kättesaadav laiemale publikule. See omakorda lisab näitusele nii ajalise kui kultuurisillana toimimise dimensiooni tuues kunsti inimesele lähemale. Mobiili ja arvuti kaudu kommenteerijate jaoks on muuseumisaalis välja pakutud twitteri hash- tag.
Miks just päevalilleseemned ning milline on Hiina roll globaliseeruvas maailmas tulevikus, need publiku küsimused võimaldavad kunstnikul oma näituse ideelist tagapõhja ning enda kultuurilist päritolu ja olukorda avada. Oluliseks osutuvad muidugi ka küsimused poliitika ja ühiskonnateemalised küsimused. Kunstniku vastustes on otsene kriitika kõne ja väljendusvabaduse puudumisele Hiinas kuid ometi lootus, et Hiina võiks kord demokraatlikuks saada. Okei, küsitakse ka, kui kaua kasvatas kunstnik oma habet ja kas seemned on söödavad. Aga kui kellegi jaoks see kunsti lähedamale toob, las käia. Ai Wei Wei vastab.
Tundmatu video-küsimusele, "mis tunne on kui inimesed, keda sa kunagi ei kohta, küsivad sult nii palju küsimusi" vastas Wei Wei järgnevalt:"Tänapäeval internet võimaldab inimestel uuel viisil suhelda, me veedame nii palju aega online. Võib kohata võõraid ja inimestega tutvuda internetis ning kui me oleme juba rääkinud omavahel, siis me pole enam võõrad. "
10 miljonit päevalilleseemet meie ette toonud hiina kontseptuaalkunstniku kohta ütleb näituse kõrval silt, et 3. aprillil ta vahistati Hiina võimude poolt kui proovis Hong Kongi lennata ning rohkem pole Wei Wei`st midagi kuulda olnud. Paljud maailmakuulsad muuseumid on ühinenud online petitsiooniks, et toetada tema vabadust kunstnikuna väljendada oma mõtteid ja nõuda tema vabastamist.
Signed.
Film seemnete valmimisest ning teose ideestikust on leitav siit:
Tate Modern| Current Exhibitions | The Unilever Series: Ai Weiwei